Ergostyl
MEBLUJEMY
NA MIARĘ
Dołącz do nas

Search

Image Alt

Historia

Nasza historia

Słowem wstępu

Od siedemdziesięciu lat pomagamy naszym klientom zdobyć meble najlepszej jakości. To dlatego, że na meblach znamy się najlepiej. W końcu od trzech pokoleń zajmujemy się ich produkcją. Wszystko zaczęło się od Dziadka, mistrza stolarskiego Józefa Drygalskiego, który w 1946 roku założył zakład produkcji mebli. Swoją pasją zaraził syna, a jakiś czas temu i my się jej poddaliśmy. Lubimy opowiadać o tym, jak przez lata zmieniała się nasza firma i nie uciekamy od tej zajmującej historii.

Poza salonem ekspozycyjnym nasza firma to także nowoczesny zakład produkcyjny z doświadczoną kadrą rzemieślniczą, parkiem maszynowym i infrastrukturą. Zarządza nim Tata, przykładając ogromną wagę do każdego szczegółu. I to jest nasza mocna strona – kilkadziesiąt lat doświadczenia i perfekcjonizm w każdym detalu.

1946

Z szacunkiem do historii

W naszym salonie wyeksponowaliśmy historyczne maszyny i urządzenia, które udało nam się zachować – w tym oryginalną piłę taśmową KIRCHNNER LEIPZIG, która zdobyła złoty medal na GRAND PRIX w 1900 roku na targach w Paryżu, stoły stolarskie z imadłami, szafy stolarskie, narzędzia z historią (zdzieraki, tarniki dłuta, żłobaki, strugi, świdry, podbijaki, znaczniki). Przez lata podglądaliśmy przy pracy Dziadka i Ojca, uczyliśmy się od nich wszystkiego o drewnie, okuciach, wykończeniach. Pełni podziwu obserwowaliśmy ich cierpliwość i perfekcjonizm podczas pracy.

2010

Showroom

W 2010 roku założyliśmy spółkę ERGOSTYL Sp. z o.o. Chcieliśmy odświeżyć naszą manufakturę, nadać jej ducha zgodnego z czasami, w których żyjemy. Otworzyliśmy własny salon ekspozycyjny na toruńskich Stawkach. Na dwóch kondygnacjach o łącznej powierzchni ponad 700 m2 prezentujemy Państwu  inspirujące rozwiązania, światowe trendy w aranżacji wnętrz, nowoczesny design i aktualną kolorystykę mebli.

Ale to nie wszystko. Przede wszystkim doradzamy – odpowiadamy na pytania, rozwiewamy wątpliwości, podpowiadamy. Mówimy o kolorach, fakturach, drewnie. Pokazujemy i tłumaczymy sens najnowszych rozwiązań. Wyjaśniamy, dlaczego jakość ma tak duże znaczenie. Nic na to nie poradzimy, że uwielbiamy piękne i doskonałe meble.

2016

Trwałość, wydajność, jakość

Poza salonem ekspozycyjnym nasza firma to także nowoczesny zakład produkcyjny z doświadczoną kadrą rzemieślniczą, parkiem maszynowym i infrastrukturą. Zarządza nim Tata, przykładając ogromną wagę do każdego szczegółu. I to jest nasza mocna strona – kilkadziesiąt lat doświadczenia i perfekcjonizm w każdym detalu.

Ale także olbrzymie wymagania w stosunku do każdego pracownika – od działu projektowego, po dział produkcji aż do dystrybucji i finalnego montażu. Zdajemy sobie sprawę, jak istotna jest terminowość wykonanego zlecenia a jednocześnie jego dokładne wykonanie. Aby sprawdzić, jak wyglądają meble wykonane z taki zaangażowaniem, zapraszamy do naszego Salonu!

2020

Ciągły rozwój

Certyfikowany partner niemieckiej fabryki mebli Schueller w Polsce. Dystrybucja marki next125 i schueller C na terenie kraju.

2023

Ciągły progres

Utworzenie salonu wnętrz w oparciu o produkty najlepszych marek meblowych LEICHT, HIMOLLA